Inscenace na motivy slavného dobrodružného románu Jacka Londona. Příběh psa, jemuž koluje v žilách vlčí krev.

Režie: Jakub Vašíček
Dramaturgie: Tomáš Jarkovský
Výprava: Antonín Šilar
Kostýmy: Tereza Venclová
Hudba: Daniel Čámský

Premiéra: 3. 3. 2018

Délka představení: 60 minut

 

  • 9+ Určeno divákům od 9 let.

Daleko na severu za časů zlaté horečky, v nehostinném místě a v drsné době, vyrůstá ze štěněte v dospělého psa Bílý tesák, kříženec psa a vlka. Od přírody má do vínku nadělenou divokost a nespoutanost, musí se ale naučit podřizovat lidem a vyjít s ostatními psy. Nedokáže se jen tak začlenit do smečky psů ani lidí, není přijímán a sám obtížně přijímá. Jeho jinakost ho předurčuje být buď tím prvním mezi všemi, nebo posledním. Během svého dospívání se setkává s násilím a nenávistí, ale také s laskavostí, ba dokonce i s láskou. Co se nakonec nejsilněji otiskne v jeho duši? Podaří se mu najít klid?

Napsali o nás:

P.J. Kříž,  Bílý tesák novou technikou zvěčněný, 6.3.2018  Právo str. 11, Severovýchodní Čechy)

 ,,Pohybují se po scéně jako indiáni, zlatokopové, vlčí smečka, psí spřežení. A od velkých celků až po velké detaily snímají doupata zvířecí i lidská, klece, zuřivé zápasy a lovy, útěky, tlamy, huby, blesky v očích, krajinu kolem řeky v moři sněhu… Efekt je dokonalý. Kouzla kamery míří do říše poezie.“

 

 (Nikola Škvarová, Dítě: Bílý tesák, 19.4.2018 Divědové na blogu , on line )

,,Protože s tím pracuje režisér Vašíček nejvíce, s obrazy, s atmosférou – a pracuje s tím skvěle, citlivě a pečlivě. Intenzita a autentičnost situací dělá (mimo jiné) z inscenace Bílý tesák silný zážitek pro dětského i dospělého diváka.”