Aktuality

DRAČTENÍ NA DOMA: Kdo zabil Snížka?

Herci a zaměstnanci Divadla Drak pro Vás společně načetli knihu Petry Soukupové Kdo zabil Snížka? Čeká vás 25 kapitol ve 25 dnech. Těšíme se na vás s knihou Petry Soukupové u Vás doma!

Odkazy na jednotlivé zveřejněné kapitoly najdete níže.

Znáte naše pracovní listy?

Že ne? Jsou to pracovní listy plné tvůrčích úkolů k našim představením. A kdo je může použít? Každý z vás kdo viděl naše on line záznamy představení. Naše lektorky pro vás připravily několik kreativních úkolů, které na inscenace navazují. Postupně odpovídejte na otázky, malujte a tvoř příběhy.

Poslední trik Georgese Mélièse / záznam představení

Inscenace inspirovaná pozoruhodným životním příběhem a dílem průkopníka kinematografie George Méliése zve diváky do lákavého prostředí kouzelníků, triků a magie. Chcete vědět jak se stát nesmrtelným? Podívejte se na záznam představení Poslední trik Georgese Mélièse 3. 4. 2020 od 0.00 do 24.00 hodin.

Amundsen kontra Scott / záznam představení

Roku 1910 se britský námořník a polárník Robert Scott vydal na cestu za svým životním snem, dobytím jižního pólu. Na zastávce na Novém Zélandu ho však čekal lakonický vzkaz od dalšího vyhlášeného dobyvatele polárních krajin, Nora Roalda Amundsena: „Jedu na jih, s úctou Amundsen.“

Ikaros / záznam představení

O čem sní malý Ikaros se dozvíte v záznamu stejnojmenné  inscenace Divadla Drak 29. 3. 2020 od 0.00 hodin do 24.00 hodin.
Prastarý příběh o Daidalovi a Ikarovi zná každý, ať již v podání Eduarda Petišky či z doslechu. Inspiroval vrcholná díla sochařská, malířská, dočkal se bezpočtu zpracování v literatuře.

O bílé lani / záznam představení

Poetický příběh plný výtvarné symboliky O bílé lani si můžete pustit ze záznamu
25. 3. 2020 od 0.00 do 24.00 hodin.
Královskému páru se narodila dcerka, dali jí jméno Jitřenka. Byla hodná, hezká a rodičům by mohla dělat jen samou radost, kdyby se však nad ní nevznášela zvláštní hrozba. Do jejích šestnácti let na ní nesmí dopadnout jediný paprsek slunečního světla, jinak…A tak dal král vystavět zámek bez oken a dveří rozhodnut, že Jitřenku před paprsky uchrání. Jenomže beze světla se žít nedá…

Faust / záznam představení

Noc divadel vám poodhalila vznik inscenace Faust a vy určitě chcete vidět výsledek. Pusťte si  21. 3. 2020 mezi 0.00 a 24.00 hodinami záznam autorského představení Tomáše Jarkovského a Jakuba Vašíčka.