V červnu 2018 uvedlo Divadlo Drak představení Faust. Autorská inscenace Jakuba Vašíčka a Tomáše Jarkovského měla premiéru během minulého ročníku královéhradeckého divadelního festivalu „Divadlo evropských regionů“. Faust Divadla Drak je titulem v mnoha ohledech zajímavým.

Jeho reprízy mohou diváci vidět jen několik týdnů v roce, protože se hraje pouze v divadelním šapitó, na jeho nastudování se podílel celý divadelní soubor a stalo se tak u příležitosti šedesátého výročí založení Divadla Drak. Jeho inscenováním si pak tato hradecká loutková scéna připomněla své kočovnické a jarmareční kořeny.

Faustovské téma je téma, které je s loutkovým divadlem neodmyslitelně spjato od jeho prvopočátků? Příběh doktora Fausta, který upsal svou duši ďáblu, se za staletí dočkal bezpočtu lidových loutkářských variací. K těm nejslavnějším – s úctyhodnými 273 reprízami – patří představení Johanes doktor Faust, které na prknech divadla Drak zinscenoval legendární Matěj Kopecký. A právě tato verze, jak ji podle loutkářských tradic, starých rukopisů a Matěje Kopeckého obnovil Prof. Dr. Jindřich Veselý, se nám stala východiskem pro inscenaci.“ uvedl k představení jeden z autorů, dramaturg Tomáš Jarkovský.  

Po roce budou mít diváci opět možnost vidět tuto inscenaci 8., 14., 15. a 16. června anebo v dalších reprízách během jubilejního 25. ročníku festivalu „Divadlo evropských regionů“. Všechna představení se odehraje v prostředí divadelního šapitó umístěného přímo před Divadlem Drak.

 „Těší nás, že se inscenace setkala s nemalým ohlasem jak u diváků tak u odborné veřejnosti o čemž svědčí i pozvání na třetí největší divadelní festival u nás „Divadelní svět Brno“ a doufáme, že se červnové reprízy opět stanou pro návštěvníky nevšedním divadelním zážitkem.“ pozvala diváky na červnová představení Fausta ředitelka Divadla Drak Eliška Finková.

POZVÁNKA FAUST