O dvanácti měsíčkách

Maruška žije v malé chaloupce se svou macechou a nevlastní sestrou. Ty se k ní nechovají vůbec hezky. Vrcholem pak je, když nebohou Marušku pošlou na mráz, aby jim přinesla třeba jahody: “A bez nich se nevracej!” Co si chudák Maruška teď počne? Venku zuří sněhová vánice, psa by nevyhnal a k tomu ten nesplnitelný, hloupý úkol. Každý přece ví, že jahody v lednu nerostou. Nebo už to nikdo dávno neví?

Tato inscenace pro nejmenší je zároveň sólovou příležitostí pro jednu z nejzkušenějších členek souboru. Ivana Bílková za léta svého působení v Divadle Drak spolupracovala s většinou významných režisérů, kteří naším divadlem prošli a formovali jeho tvář. Hrála v legendárních inscenacích Josefa Krofty (za všechny jmenujme například Prodanou nevěstu), do svých inscenací ji obsazovali Jan Borna, Jakub Krofta, Jiří Vyšohlíd či Tomáš Dvořák.

Nedělání / O velkém narození

14:00 – 16:00 Hry a dílny v Labyrintu (přijďte a odejděte kdykoli budete chtít)

16:00 – Nám, nám narodil se (Q10, hrají Filip Huml a Jana Hryzlíková)

Vánoční rodinné odpoledne v Labyrintu Divadla Drak. Co všechno je třeba udělat, aby se na zemi mohlo narodit miminko?

Program připravují lektoři a dobrovolníci Divadla Drak ve spolupráci se ZUŠ Střezina.

Spáčka a vřeteno

Trpaslík si stoupl na stůl, aby se jí mohl podívat do očí. „Spí,“ zopakoval. „Někdy na zemi. Někdy vestoje. Spí v kovárnách, s šídly v ruce, na stoličkách na dojení. Zvířata spí na loukách. I ptáci spali.“

 

K vyhledávaným a často zpracovávaným předlohám patří nepochybně Šípková Růženka: existuje řada verzí této pohádky, různá filmová zpracování, balet… Divadlo Alfa se rozhodlo jít na chronicky známou látku z úplně jiné strany. Chce totiž oslovit nejen děti z mateřské školy a z prvního stupně, ale také jejich rodiče. Proto se rozhodlo pro divadelní adaptaci literární předlohy populárního britského autora Neila Gaimana „Spáčka a vřeteno“. Název tak trochu odkazuje k Šípkové Růžence, ale jak už to u Gaimana bývá, příběh posouvá a překvapivě pointuje. Kromě Spáčky se v příběhu vyskytuje ještě jedna princezna: má dobrodružnou povahu a doprovázejí ji trpaslíci a známe ji z úplně jiné pohádky. A tahle druhá princezna se těsně před svatbou musí rozhodnout a vyrazit na nebezpečnou výpravu zachránit své i sousední království. V něm se totiž rozlézají šípkové růže, ale hlavně se od hradu šíří spavá nemoc a hrozí, že překročí hranice země…

Nedělání / Golem a alchymisté

14:00 – 17:00 (přijďte i odejděte kdykoli budete chtít)

16:00 – T. Podrazil: Golem (představení Damúza, Praha, v rámci Nedělání)

Cena vstupenky (zahrnuje účast na všech atrakcích, dílnách i divadelním představení) – 80Kč

 

Jednou za měsíc ožívá Labyrintu Divadla Drak originálním programem pro rodiny s dětmi. Výtvarné dílny, hrací koutky, čtení knížek, bojovky, krátká divadelní představení, občerstvení atd. Přijít a odejít můžete kdykoli budete chtít. Součástí Nedělání 6.3. bude pohádka Golem z produkce Damúza, Praha.

Po jedné noze / festival

Celý festival je koncipován jako benefiční sbírka. Veškerý výdělek z akce bude věnován naší kamarádce Markétce na Konto Bariéry. Více informací o sbírce najdete ZDE.


PROGRAM:

Odpolední část

13.00 JAKOUBKOVO SPLNĚNÉ PŘÁNÍ, Studio Damúza, od 5 let

loutková inscenace na motivy pohádky Bohuslava Březovského

Kdysi dávno v malé chaloupce na samotě v lese žil malý chlapec jménem Jakoubek. Třeba si myslíte, že se mu uprostřed těch lesů stýskalo po dětech a po lidech, ale nestýskalo se mu. Vždyť žádné děti dosud nepoznal a z dospělých vídal jenom svého tatínka. A když něco neznáte, tak se vám po tom ani nemůže stýskat. Až jednou…

Studio Damúza

vhodné pro děti od 5 let a jejich rodiče

35 minut

REZERVACE

……

14.00-14:30 – Grónská pohádka,  Hana Voříšková, divadlo pro 1-2 diváky

velmi malé a hodné loutkové divadlo pro 1 nebo 2 diváky

Divadelní-písničkový automat opečovávaný Hanou Voříškovou, inspirováný písničkou Jaromíra Nohavici. Odehrává se v Grónsku mezi Eskymáky a ledními medvědy.

Je vhodné pro diváky všech generací.

4 minuty

……

14.00-14.30 – výtvarná dílna pro děti

kreativní výtvarná dílna pod vedením Zuzany Vítkové

…pro tvořivce, kteří rádi kreslí, lepí, vystřihují… a mají radost z díla

……

14.30 – HOUPACÍ POHÁDKY, Studio Damúza, od 4 let

na motivy pohádek ze stejnojmenné knihy Aloise Mikulky

Co všechno může vidět malé růžové velblouďátko, podívá-li se na svět z výšky? Co může zažít během jedné nečekané noční jízdy po obloze, vyhoupne-li se na rožek měsíce? Možná se stane svědkem děsivé loupeže ukrutného Jollyho Jokera. Možná uslyší rolničku bledě modrého autíčka cililink, stojícího právě na startu velikého závodu… Možná. Kdo ví. Cesta po obloze je dlouhá a velblouďátko je přeci jen maličké a tuze unavené…

Studio Damúza

pro děti od 4 let a jejich rodiče

40 minut

REZERVACE

……

15.30-16.00 – Grónská pohádka,  Hana Voříšková, divadlo pro 1-2 diváky

……

15.30-16.00 – výtvarná dílna pro děti, pod vedením Zuzany Vítkové

kreativní výtvarná dílna pod vedením Zuzany Vítkové

…pro tvořivce, kteří rádi kreslí, lepí, vystřihují… a mají radost z díla

……

16.00ČERVENÁ KARKULKA (Rodové prokletí), Divadlo jednoho Edy

…Rodové prokletí…

Milá dcero, myslím, že už jsi dost velká na to, abych ti mohla předat tento rodový poklad. Je to KOUZELNÁ ČERVENÁ KARKULKA. Dokud ji budeš mít na hlavě, nic se ti nemůže stát… A pamatuj si: nejproradnější, neukrutnější a nejlstivější za všech lesních zvířat, je Vlk!

pro děti od 8 let

Divadlo Jednoho Edy

40 minut

REZERVACE

……

17.00 – OŘÍŠKOVÁ CHALOUPKA, Hana Voříšková, od 4 let, pro 10-30 diváků

docela malé a tiché loutkové divadlo Hany Voříškové

Představení inspirované pohádkou O perníkové chaloupce určené pro komorní společnost 10-30 diváků.

pro rodiče s dětmi od 4 do 10 let

20 minut

REZERVACE

……

17.30 – DJ Palačinka, DVA a jejich palačinkový DJing

DVA a jejich palačinkový DJing

pro všechny, kdo chtějí poslouchat, trsat a pojídat palačinky

……

Večerní část  

REZERVACE

19.30 – Duo Čerwuiš, Jiří Vyšohlíd, Pavel Černík, improvizovaný koncert

Svoji improvizovanou hudbou dech sebere, duši ošálí a do rytmu roztepe hradecké Duo Čerwuiš.

……

20.30 – DVA, folklór neexistujících národů…minimalismus na maximum

Bára Ungerová (Ona) a Jan Kratochvíl (On). DVA. V předsálí, venku, u vstupu… Minimalismus na maximum.

více na: www.dva2.cz

……

21.00 – VENTOLIN

…živé hraní, staré samplery, analogové syntezátory a archaické drummachiny…

Ventolin je milovníkem detroitského techna a italského a indického disca z 80. let.

vice na: www.ventolin.cz

…………………………………………………………………………………………………………………..
Ceny vstupenek: Odpolední představení pro děti – každé za 80 Kč (Jakoubkovo splněné přání, Houpací pohádky, Červená Karkulka, Oříšková chaloupka)

Večerní program – celý za 250 Kč (Duo Čerwuiš, Dva, Ventolin)

Prodej vstupenek bude zahájen 12.4. Vstupenky si můžete zakoupit v pokladně Divadla Drak, v síti HK point či na místě před představením.

Řeka

Až půjdeš k řece, zadívej se kolem sebe. Řeka je živel, řeka je mohutná síla, řeka je zdroj vody, řeka je domov tisíce živočichů. Jen dávej pozor, ať se nezmáčíš!

 

Pod značkou Studio DAMÚZA se skrývá produkční a producentská jednotka podporující neotřelé divadelníky a ambiciózní projekty studentů a čerstvých absolventů DAMU. Studio DAMÚZA se zaměřuje na autorské inscenace, především na loutkové, výtvarné a objektové divadlo pro děti i dospělé.

 

The River

When you go to the river, take a look around. The river is an element, the river is a huge force, the river is a source of water, the river is home to thousands of animals. Just be careful you don’t get wet! For audiences 3 years of age and up.

www.damuza.cz

Nedělání

Co se má dělat v neděli? Nedělat! A Nedělání v Labyrintu Divadla Drak je k tomu skvělou příležitostí. Spletité cesty mezi starými loutkami ožijí jednou za měsíc programem, který se nebude opakovat: výtvarné dílny, hrací koutky, čtení knížek, bojovky, krátká divadelní představení atd. V neděli 7. 2. 2016 od 14:00 do 17:00 nás čeká Nedělání s podtitulem Možná přijde i Vinnetou.

Nedělání / Možná přijde i Vinnetou
7. 2. 2016
14:00 – 17:00 program v Labyrintu (přijďte i odejděte kdykoli budete chtít)
17:00 představení VINNETOU, Jiné jeviště

11057511_1142931945734374_1030980954919982852_o

 

O šípkové Růžence

Klasická loutková pohádka o princezně Růžence, které nadělí zlá víla do vínku, že se v den svých sedmnáctých narozenin píchne o trn a usne na sto let. Pak přijde princ, polibkem ji probudí a je svatba.
Královéhradecké nezávislé divadlo U staré herečky funguje bez stálé scény. Herečky Jarmila Vlčková a její dcera Jana Vyšohlídová nezávisle na sobě hrají svá představení nejen dětem z mateřských škol, ale také v divadlech a dalších kulturních zařízeních či pod širým nebem, opakovaně se zúčastňují domácích i zahraničních festivalů.

A classic puppet fairy tale about Sleeping Beauty who was at birth endowed by a wicked fairy with fate to run a thorn into her finger on her 17th birthday and to sleep a hundred years. Only then arrives Prince who wakes her up with a kiss and a wedding is ahead.

Nedopečený koláček

Byla jednou jedna trouba a byl jednou jeden cukrář. Společně pekli pekelně dobré vanilkové koláčky. Ale jednou se stalo, že jeden z koláčků byl tak netrpělivý a tak nedočkavý, že utekl do světa dřív, než byl dozlatova upečený. A co se mu v tom světě přihodilo? Koho potkal a proč usedavě plakal sám samotinký na pařezu? A jak to s ním nakonec dopadlo? To se dozvíte v loutkové dopečené vanilkové pohádce.

Nezávislá profesionální scéna, která má touhu dělat divadlo po svém. Témata pro své divadelní inscenace čerpá hlavně ze současnosti, inspiruje se přitom limity a problémy všeho druhu. Věnují se adaptacím moderní české literatury nebo svérázné interpretaci klasických dramatických textů. Podněty k inscenacím a projektům hledají i za hranicemi světa literatury, ve filmu, v hudbě, ve vlastních zážitcích nebo na internetu. Jejich jevištní poetice je blízká divadelní zkratka, herecký střih, svižný způsob vyprávění a imaginace s využíváním antiiluzivních prostředků.

The Half-baked Cake

Once upon a time there was a confectioner and he had an oven. Together they baked devilishly good vanilla cakes. But then one of the cakes became so impatient and so restless that it escaped before it was baked golden brown. 

www.lbh.cz

Nedělání / S láskou

Jednou měsíčně v neděli se Labyrint Divadla Drak probouzí a v jeho spletitých chodbách čekají návštěvníky mnohá překvapení. Dílny, čtení knih, bojové hry, představení a další zážitky, které tu jindy nenajdete. To vše je určeno dětem, dospělým, ale ideálně dětem spolu s dospělými.

14:00 – 17:00 (přijďte a odejděte kdykoli budete chtít)
16:00 Detektiv Lupa a tajemná věž (studio Damúza, Praha)

Láskyplné odpoledne v Labyrintu Divadla Drak. All you need is love!

Detektiv Lupa a tajemná věž

Vydejme se s detektivem Lupou do jedné zapomenuté vesnice na kraji začarovaného lesa, kde se skrývá tajemná věž! Podaří se mladému detektivovi rozluštit záhadu ztracených dětí a dostat srdce krásné Emílie? Pro děti a dospělé od 4 let.

johana_vanousova_a_tomas_tomsa_legierski_1

Program připravujeme ve spolupráci se souborem Q10.

Nákupní košík
Košík je prázdný!
Pokračovat v nákupu